Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje, że w dniu 6 listopada 2023 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Planu zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Białowieża Forest (część polska).

link do dokumentu na stronie BIP MKiŚ: https://bip.mos.gov.pl/dostep-do-informacji-oraz-udzial-spoleczenstwa-w-podejmowaniu-decyzji/konsultacje-spoleczne-projektu-planu-zarzadzania-obiektem-swiatowego-dziedzictwa-bialowieza-forest-czesc-polska/ link do komunikatu na stornie MKiŚ: https://www.gov.pl/web/klimat/informacja-o-rozpoczeciu-konsultacji-publicznych-dotyczacych-projektu-planu-zarzadzania-dla-obiektu-swiatowego-dziedzictwa-bialowieza-forest-czesc-polska

Szanowni Państwo,
dnia 6 listopada 2023 r. rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu Planu zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Białowieża Forest (część polska).
Uprzejmie informuję, że:
1. Wszyscy zainteresowani, w dniach od 6 listopada do 3 grudnia 2023 roku mogą zapoznać się z dokumentacją sprawy, tj. projektem Planu zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Białowieża Forest (część polska) wraz z załącznikami. Dokumentacja sprawy jest dostępna na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/klimat/komunikaty oraz https://bip.mos.gov.pl/dostep-do-informacji-oraz-udzial-spoleczenstwa-wpodejmowaniu-decyzji/
2. Każdy ma prawo składania uwag i wniosków w terminie określonym w punkcie 1.
3. Uwagi i wnioski zgłoszone po upływie terminu określonego w punkcie 1 zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.
4. Uwagi i wnioski można składać:

  • poprzez przesłanie informacji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • pisemnie przesyłając na adres pocztowy: Ministerstwo Klimatu i Środowiska,
    ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa

5. Uwagi i wnioski będą rozpatrywane przez Ministra Klimatu i Środowiska.

Z poważaniem
Edward Siarka
Sekretarz Stanu
Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

Podstawą do przeprowadzenia konsultacji jest pkt 111 Wytycznych operacyjnych dotyczących wdrażania Konwencji Światowego Dziedzictwa. Projekt planu został sporządzony w ramach projektu „Wykonanie Planu zarządzania dla Obiektu Światowego Dziedzictwa Puszcza Białowieska” finansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (nr umowy 787/2021/Wn50/NE-PR/D).