8 kwietnia 2022 roku w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury odbyło się oficjalne otwarcie wystawy XIV Przeglądu Haft i Koronka Powiatu Hajnowskiego 2022, w którym wzięły udział autorki prezentowanych prac jak też przedstawiciele władz miasta i zainteresowane tym wydarzeniem osoby.
Spotkanie uświetnił występ Mażoretek SHOCK i zespołu „Cykada” SPE działających w HDK.

Podziękowania i słowa podziwu naszym rękodzielnikom przekazali wiceburmistrz Ireneusz Kiendyś, dyrektor HDK Barbara Sadowska i kierownik artystyczny HDK Jadwiga Lach Kuczkin.


Na wystawie pokazano przepiękne prace wykonane igłą, nitką i szydełkiem przez panie z Hajnówki i powiatu. Ponad 200 różnorodnych dzieł zachwycało estetyką, starannością i pomysłowością wykonania dekoracyjnych wzorów serwet, obrusów, firan, ozdób, biżuterii, zabawek, ubrań i całych obrazów.

Przygotowane dyplomy, foldery i upominki, które otrzymały autorki będą na pewno miłą pamiątką tego spotkania. Starostwo Powiatowe w Hajnówce dofinansowało zakup prezentów za co HDK serdecznie dziękuje.
To było bardzo miłe popołudnie i okazja do osobistego kontaktu i rozmów z naszymi regionalnymi twórczyniami.

Anna Tarasiuk

Zdjęcie haft