Hajnowski Domu Kultury serdecznie zaprasza na Spotkanie z podróżą – Azjatycka Perspektywa

Mala Katesova, podróżniczka, pisarka, poetka i nauczycielka, opowie o swoich podróżach, które umożliwiły jej spojrzenie na świat z zupełnie nowej perspektywy i całkowicie odmieniły ją jak osobę. Po zrobieniu kursu na nauczyciela jogi w Indiach zaczęła podróżować samotnie z plecakiem – zwiedziła Europę i Skandynawię, po czym wyruszyła z powrotem do Azji. Spędziła tam prawie pół roku – przeszła setki kilometrów na nogach, spała na dziko bądź pracowała jako wolontariuszka w miejscach, gdzie mogła żyć wśród lokalnej ludności, by poznawać ich kulturę i język. Zwiedziła Tajwan, Japonię, Koreę Południową, Filipiny i Tajlandię. Nie miała internetu na telefonie, nie szukała turystycznych atrakcji i nie planowała za dużo – jej kompasem były mapy, Słońce oraz ludzie, których spotykała na swojej drodze. Na spotkaniu zabierze nas na wyprawę nie tylko do odległych, pięknych krajów, ale także opowie o tym, jak doświadczanie nowych kultur i poznawanie ludzi różnych narodowości zmieniło jej sposób postrzegania rzeczywistości.

Mala Katesova urodziła się w 1991 roku w małej miejscowości na południu Polski. Z wykształcenia jest nauczycielem i tłumaczem języka angielskiego, z zamiłowania – podróżniczką. Po pierwszej wizycie w Indiach, gdzie zrobiła kurs na nauczyciela jogi, postanowiła zostawić swoje stare życie za sobą i ponownie wyruszyć w nieznane. Samotne wyprawy do odległych krain otworzyły jej nowe drzwi – zaczęła regularnie prowadzić dzienniki, pisać wiersze i komponować piosenki. Po powrocie z Azji wydała swoją pierwszą książkę i tomik poezji. W wolnym czasie śpiewa, tańczy, uczy się grać na basie i prowadzi warsztaty jogiczno-szamańskie.

Termin: 17.03.2022 r. godz. 18:00
Miejsce: sala kolumnowa HDK
Wstęp: wolny

 

azjatycka perspektywa