19 lipca 2021r. mieliśmy zaszczyt gościć na antenie Polskiego Radia Jedynka. Audycja Lata z Radiem nagrywana była w Orzeszkowie, a głównymi rozmówcami były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Orzeszkowa oraz Wójt Gminy Hajnówka Lucyna Smoktunowicz.

 

"Orzeszkowe Babeczki” są jednym z ośmiu zarejestrowanych kół gospodyń wiejskich  w naszej gminie. Oprócz nich, na terenie gminy działają jeszcze dwa koła na starych zasadach. Głównym redaktorem reportażu Smaki Podlasia była Pani Małgorzata Raducha, pasjonatka kuchni tradycyjnej i kultury poszczególnych regionów, w tym naszego.

 

Zapraszamy do ponownego wysłuchania audycji, gdzie prowadzone były rozmowy na temat tradycyjnych podlaskich dań i wskazówek dotyczących ich przygotowania. Na antenie nie zabrakło również rozrywki, w audycji wystąpił nasz lokalny zespół "Lotos" z Dubin, z którym wystąpiła Pani Wójt.

 

Reportaż można wysłuchać na stronie Polskiego radia w zakładce podcasty. Dodatkowo nagrane zostały transmisje na żywo, które można obejrzeć na profilu Facebooka  Jedynka-Program 1 Polskiego Radia. Poniżej załączamy linki:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=539912967189524&ref=watch_permalink

https://www.facebook.com/watch/live/?v=326254249171875&ref=watch_permalink

 

Artykuł na stronie "Lata z radiem"

 

Galeria zdjęć z "Lato z radiem w Orzeszkowie"